Daily Archives: August 24, 2013
“Falkenštajner” ulaže 30 miliona evra na Staroj planini

Ministarstvo finansija i privrede i Javno preduzeće (JP) za razvoj planinskog turizma “Stara planina“, potpisali su Memorandum o razumevanju sa austijskom kompanijom “Falkensteiner Mićaeler Tourism Group AG“ (FMTG), kojim je najavljena još jedna direktna strana investicija u Srbiji vredna 30 miliona evra.
Reč je o nastavku izgradnje turističkog centra na Staroj planini, a potpisnici memoranduma su ministar Mlađan Dinkić, direktor kompanije “Falkenštajner” Otmar Michaeler i direktor JP “Stara planina“ Svetislav Popadić, navodi se u saopštenju ministarstva.
Kompanija “Falkenštajner”, koja u svom sastavu ima lanac od preko 30 hotela u šest evropskih zemalja, namerava da u narednih šest godina na Staroj planini izgradi šest kondotela – hotela apartmanskog tipa, sa 350 smeštajnih jedinica i ukupno 1.000 kreveta.
Predviđena ukupna površina objekata iznosi oko 35.000 kvadratnih metara, a planirana vrednost investicije je 30 miliona evra.
Inače, austrijska kompanija je već prisutna na Staroj planini kao upravljač “Falkenštajner Hotela Stara Planina”, izgradjenog 2010. godine, a u Srbiji je i vlasnik “Falkenštajner” hotela Beograd, u čiju je izgradnju investirala 45 miliona evra.